Programs

Girls Team News


2018 Level 9 Easterns Results (top 10)

Niya Joshua - Vault 9th place
 

2018 Regionals Results (top 10)

Level 9
Niya Joshua (Sr 4) AA  1st floor 1st beam 2nd vault 4thT bars 5thT Easterns Quailfier
Anneliese Koenig (Jr3) vault 5th beam 7th AA 9th
 
Level 8
Violet Fanara (Sr2) bars 1stT vault 4thT beam 4th AA 6th

 

2018 State Champions (top 5)

Level 10
Elinor Rogers (16) AA 2nd bars 3rd vault 4th floor 4thT Regional Qualifier
Rose Ranara (17) floor 1st Regional Qualifier
 
Level 9
Niya Joshua (15) floor 1st beam 2nd vault 3rd AA 3rd Regional Qualifier
Anneliese Koenig (12) beam 4thT Regional Qualifier
 
Level 8
Violet Fanara (13-Jr) bars 1st vault 3rdT AA 4th floor 4thT Regional Qualifier
 
Level 7
Elizabeth Niesent (8-9)   bars 1st AA 2nd vault 2nd floor 4th
Janelle Thomas (11-Jr) bars 1st AA 4th vault 4thT floor 4th
 
Level 5 (5th place team)
Sophia Parker (10-Jr) AA 1st vault 1st beam 2nd floor 3rd
Jazzalyn Burke (12-Sr) vault 1stT AA 2nd bars 3rd beam 3rd floor 2thT
Jasmine Coogler (11-Jr) floor 1st AA 2nd
Kealani Daniels (11-Jr) vault 1st floor 3rd
Caitlin Horn (11-Sr) vault 1st floor 3rdT
Kailey Hoisington (10-Jr) vault 2nd
 
Level 4 (1st place team)
Charleigh Bullock (7) AA 1st vault 1st bars 1st beam 1st floor 1st
Peyton Jellison (11-Sr2) AA 1st vault 1st bars 1st beam 1st floor 1st
Abigail Alexander (9-Sr2) AA 1st vault 1stT bars 1st beam 1st floor 1st
Syriana Heard (11-Jr1) AA 1st vault 1st bars 1st beam 1st floor 2nd
Megan Kovats (8-Jr) floor 1st AA 2nd bars 2nd vault 4th
Shaniyah Smith (8-Sr) bars 1stT AA 2nd beam 2nd vault 3rdT
Kaya Gaston (9-Jr1) beam 1st AA 2nd floor 2nd vault 5thT bars 5th
Reagan Turner (10-Jr3) bars 1st AA 3rd beam 4thT
Nalani Mendez (9=Sr2) bars 1stT floor 2nd AA 3rd vault 5th
Ava Lengle (10-Jr3) vault 1st bars 4thT AA 5th
Bailey Traves (9-Sr2) 3rd beam floor 5th AA 5th
Anya Halman (11-Jr2) bars 2ndT beam 3rd AA 4th floor 5thT
Reagan Halpin (11-Jr2) vault 3rd floor 5thT
Kennedy Fisher (10-Sr1) bars 2nd beam 5th
Destiny Lewis (9-Jr2) bars 3rd
Danielle Tompkins (10-Sr1) floor 5th
 
Level 3 (1st place team)
Ava Washington (7-Sr1) 1st AA, vault, bars, beam, & floor
Kendell  Alexander (7-Jr1) 1st AA, vault, bars, beam, & floor
Laylee Pollock (8-Sr3) 1st AA, bars, beam, & floor, 2nd vault
Mycah Harris-Bowman (7-Sr2) 1st AA , vault  & beam, 2nd floor, 4th bars
Janiya Norwood (11-Jr) 1st AA, vault, & floor, 4th bars, 5th beam
Lorelei Hudson (8-Jr3) 1st beam, 2nd AA & floor, 3rd vault, 5th bars
Marleigh Haynes (8-Sr2) 1st beam, 2nd AA, 3rd floor
Anna Bull (7-Sr2) 1st bars, 3rd AA, 4th vault, 5th beam & floor
Teagan Graves (9-Jr2) 1st bars, 3rd AA, 5th vault & beam
Keely Kwiatkowski (9-Jr4) 1st floor, 3rd AA, 5th vault & beam
Sophia Weekes (7-Jr2) 2nd beam
Rylee Snyder (7-Jr2) 5th bars
 
Xcel Diamond
Sophia Housand (14) 1st AA, 1st beam, 2nd bars, 2nd floor
Kaitlyn Biecker (15) 1st AA, 1st floor, 2nd bars, 3rd vault, 3rd beam
Casey Meinert (18 older) 1st bars, 1st floor, 2nd AA, 4th vault
Madelyn Miller (14) 1st bars, 2nd AA, 4th beam, 5th vault
Rachel Turman (15) 1st beam , 2nd floor, 3rd AA
Mailee Roberts (14) 1st floor
Maya Moffett (14) 2nd vault, 3rd AA, 3rd bars, 5th bean
Keagan Habina (14) 4th AA and 4th bars
 
Xcel Platinum
Peyton Van Dyk (13-Sr) 1st AA, 1st bars, 1st beam, 2nd floor, 3rd vault
Camille Trotta (13-Jr2) 1st AA, 1st Bars, 1st floor, 2nd vault, 3rd floor
Addison Fisher (13-Sr) 1st floor, 2nd AA, 2nd bars, 2nd beam
Jordan Sweeny (14-Jr1) 1st floor, 2nd AA, 3rd vault, 4th bars
Kourntie White (14-Jr2) 1st beam, 3rd AA, 5th floor
Shannon Alexander (10-11) 1st vault, 3rd beam
Megan Straightiff (14Jr1) 2nd floor, 5th beam
Serena Singh (14-Jr2) 3rd beam and 3rd floor
Ashley Pellegrino (17) 3rd beam
Kayleigh Turner (15-Jr) 3rd beam
 
Xcel Gold
Reese Wilson (12-Jr2) 1st AA, 1st beam, 2nd vault, 2nd floor
Elizabeth Smith (8-9) 1st beam, 1st floor and 2nd AA
Lydia Noordyk (12-Jr3) 1st bars, 4th AA and 4th floor
Emma Sowers (13-Jr3) 1st bars, 3rd floor, 5th AA
Brianna Farnsworth (15-Sr) 1st floor and 4th bars
Anna Moore (11-Sr2) 2nd floor, 4th floor and 5th bars
Sophie Ayre (10-Jr1) 2nd bars
Aryn Massey (8-9) 2nd vault
Thancat Ho (12-Jr2) 3rd beam
Gabriella Barner (13-Jr3) 3rd bars
Savannah Clore (12-Sr2) 3rd beam
Brianna Thomas (10-Sr) 4th bars, 5th beam, 5th AA
Emilie Seay (13-Jr3) 4th vault and 5 th beam
Emily Jackson (10-Jr1) 4th bars and 5th AA
Samantha Wojciechoswki (11-Jr3) 5th bars
Carina Trotta (10-Jr1) 5th beam
 
Xcel Silver
Payton Newman (11-Jr4) 1st bars and 4th floor
Amaia Sainz (11-Sr1) 2nd bars and 4th AA
Addison Orlando (10-Sr3) 2nd bars and 5th floor
Mia Oates (13-Jr2) 2nd bars and 5th vault
Rinyah Jarrett (11-Jr1) 2nd vault and 4th floor
Mia Serrano (9Jr2) 3rd beam and 5th floor
Kayla Faircloth (8-Sr1) 3rd floor and 5th beam
Aryanna Santigo (10-Jr4) 3rd bars and 4th vault
Sani'ah Brinson (9-Jr2) 4th vault, 5th bars, 5th AA
 
Xcel Bronze
Emma Ingram (9-Jr5) 1st AA, 1st vault, 1st bars, 1st floor, 2nd beam
Erikia Zillmer (11-Jr2) 2nd vault, 2nd bars, 3rd AA, 4th floor
Alyssa Serrano (11-Jr1) 3rd bars, 3rd beam, 3rd AA, 5th floor
Melina Mallada-Caporate (10-Jr3) 4th beam, 5th vault, 5th AA
Reem Saeed (10-Sr3) 5th vault and 5th beam
Kelynn Dunn (8-Sr2) 3rd beam
Abigail Gearhardt (9-Jr1) 4th bars